If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the Register link to proceed.

Skrzypienie podczas naciskanie na pedały.

Potrzebujesz porady sprzętowej albo chcesz się nauczyć nowych sztuczek? To jest odpowiednie forum
Lethal
Nowicjusz

Re: Skrzypienie podczas naciskanie na pedały.

Postautor: Lethal » 30 wrz 2017, 19:29

Oksy, problem rozwiązany. Rozkręciłem, okazało się, że łożyska są w katastroficznym stanie... Wyjąłem je, przeczyściłem rozpuszczalnikiem ( preferowany jest jednak odtłuszczacz lub benzyna ekstrakcyjna), wytarłem ścierką a następnie wysuszyłem kompresorem do sucha, nałożyłem smar na łożyska oraz na wszystkie inne części typu śruby, korby, oś itp. Na koniec wyczyściłem jeszcze łańcuch metodą shake'owania, również w rozpuszczalniku ( lecz lepiej robić to w benzynie ekstrakcyjnej ) . Na koniec nasmarowałem łańcuch. Wszystko hula jak powinno :D

Matiz
Awatar użytkownika
BMXowiec

Re: Skrzypienie podczas naciskanie na pedały.

Postautor: Matiz » 07 paź 2017, 21:13

jeżeli zdarzy sie sytuacja- kupujesz po kimś rower i on nie dał tulejki miedzy łożyska w supporcie i ty dowalisz ten support udarem to oczywiście że łożyska dostaną wciry. Może nie eksplodują od razu ,ale może nadpęknąć kulka, wianek, a najpewniej- zrobi sie wżer w bierzni.

Ile razy wbijałem łożyska i nie trafiłem młotem. Takie łożysko już zawsze będzie strzelać w jednym miejscu.

Klucz udarowy zazwyczaj ma moment od 40-50, do nawet 160-200nm. (do tego czynnika "młotkowania" z udaru) Mam w robocie nowego M7 Industries który na najwyższym ustawieniu odkręca zapieczone nakretki półosi.

z resztą, nie ma sie co licytować- nie nalezy tej śruby dokręcać udarem, absolutnie.

http://www.nowoczesnekuchnie.com.pl

Wróć do „How-to”